Grand Masters 30th April – 1st May Scores
S Rudling 192 H/Gun
S Green 187 Runner up
P Gray, P Lovick 186 AA 1st
M Stevenson 185 AA – 3rd
H Arnold, C Biddlecombe, RJ King 184 AA – 4th
M Cobbold 180 A – 1st
L Riddington 177 A – 2nd
D Fenner 175 A – 3rd
T Fenner 174 A – 4th
L Steel 173 A – 5th
J Webb, J Woodcock 172 A – 6th
M Bell 175 B – 1st
C Harrison 170 B – 2nd
J Dean 167 B – 3rd
N Accaputo, C Brumbley, J Passant 160 B – 4th
N Peppiatt 159 B – 7th
C Bloss, M Durling 158 B – 8th
P Scott Smith 157 B – 10th
K Marks 164 C – 1st
B Tucknott 156 C – 2nd
L Cull, P Sadler 146 C – 3rd
S Crutchfield, M Makara 144 C – 5th
P Pitman 142 C – 7th
B Marsh, K White 141 C – 8th
M Taylor 138 C – 10th
C Milne 178 Vet – 1st
J Stanton 177 Vet – 2nd
G Moore 174 Vet – 3rd
K Roe 173 Vet – 4th
G Stirzaker 171 Vet – 5th
B Ayres 169 Vet – 6th
R Effamy, J Pool 168 V – 7th
J Dix 165 V – 9th
N Frampton 164 V – 10th
R McKenzie 165 Lady – 1st
H Gibson 163 Lady – 2nd
K Leadsham 159 Lady – 3rd
J Cartwright, S White 157 Lady – 4th
N Vadasz 155 Lady – 6th
J Bennett 154 L – 7th
T Riddington 153 L – 8th
S Hopkins 147 L – 9th
N Gilder 146 L – 10th
A Harvey 186 Junior – 1st
T McGregor 178 Junior – 2nd
J Bradley Day, D Mawby 167 Junior – 3rd
C Gorsuch, R Green 164 Junior – 5th
G Goodhew 163 J – 7th
B Ballantyne 162 J – 8th
W Fenner 160 J – 9th
F Calton 155 J – 10th
T Woodcock 161 Colt – 1st
C Soanes 159 Colt – 2nd
A Hedgecock 144 Colt – 3rd
A Tibbles 142 Colt – 4th
T O’Brien 137 Colt – 5th
T Hockey 121 Colt – 6th
A Morgan 114 Colt – 7th
D King 102 Colt – 8th
J Williams 97 Colt – 9th
T Drake 70 Colt – 10th
M Newitt 163 Clubman 1st
C May 150 Clubman 2nd
C Taylor 126 Clubman 3rd
POOL SHOOT         
P Huggett Pool Shoot Door prize
T Woodcock H/G both shoots
C Webb 30th Compak
S Rudling, S Clark 30th Long
T Woodcock 1st Compak
S Munday 1st Long
7th May 2017
Name Class Score
SE IC Sporting Championship
Sussex Team 470
G Digweed Senior 96
H Gibson Lady 92
G Evans Vet 86
B Greenwood Junior 88
A Tibbles Colt 79
 
G Digweed H/Gun 96
S Clark, S Fenner, I Schwier AA 1st 95
L Riddington A 1st 92
D Lucas A 2nd 90
L Greenleaf, J Webb A 3rd 89
C Brumbley B 1st 89
N Peppiatt B 2nd 86
M Daniel, J George B 3rd 77
L Cull C 1st 91
T Hatcher C 2nd 80
S Godfray C 3rd 79
R Effamy V – 1st 90
N Frampton V – 2nd 87
G Evans, R Gray V – 3rd 86
H Gibson L – 1st 92
N Gilder L – 2nd 85
K Leadsham L – 3rd 83
B Greenwood Junior 88
A Tibbles Colt 79
Surrey STR Championship
P Poulter Senior 90
S White Lady 79
M Rudling, C Smith Vet 81
B Greenwood Junior 77
S Clark AA – 1st 94
H Arnold, J Lovick AA – 2nd 92
P Lovick A – 1st 93
I Schwier A – 2nd 89
B Davies A – 3rd 88
T Burt B – 1st 82
C Brumbley, T Hoskins B – 2nd 81
R Deakin, C Morgan C – 1st 81
A Smith (128931) C – 3rd 80
C Milne Vets – 1st 89
R Effamy Vets – 2nd 86
J Lamb Vets – 3rd 85
S White Lady 79
B Ballantyne Junior 89
T O’Brien Colt 68
Pool Shoot
G Digweed, S Ponting 1st 24